• head.jpg
  • head0.jpg
  • head1.jpg
  • head2.jpg
  • head3.jpg
  • head4.jpg
  • head5.jpg
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
 

W Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka  4-5 latki wysłuchały opowiadania Olgi Masiuk "Prawa dziecka".

Omawiały ilustracje: Prawo do solidarności, Prawo do edukacji i zabawy, Prawo do ochrony, Prawo do integracji, Prawo do godnego życia. Wykonały pracę zespołową.

 
maluchy KPD
Bal Jesieni
30 października w przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Dzieci prezentowały swoje jesienne stroje; tańczyły więc: wiewiórka, jeżyki i lisy, a także grzybki i muchomorki. Nie zabrakło pomarańczowych jesiennych dyń. Żaden bal nie odbędzie się bez króla jesieni oraz jesiennych księżniczek.
bal jesieni
"Złota Polska Jesień"
zlota jesien1
Dnia 24.10. w grupie dzieci 4 - 5 letnich odbył się jak co roku konkurs plastyczny pod tytułem "Złota Polska Jesień" Wszystkie dzieci malowały farbami, konkurs oceniany był w kategorii dzieci 4 letnich i dzieci 5 letnich. Nagrodzonych dyplomami i wyróżnieniami zostało 12 dzieci, ale wszystkie otrzymały skromne nagrody oraz słodkości.
zlota jesien2
Wycieczka do Parku Sobieskiego

Jak co roku jesienią, grupa dzieci 4- 5 letnich 18.10. udała się do Parku Sobieskiego, aby podziwiać  piękną  kolorystykę  jesieni, przypomnieć sobie nazwy drzew. Nieodzownym elementem wyprawy była  zabawa w szeleszczących liściach oraz wizyta na Górze Parkowej.

Park Sobieskiego
W ramach akcji Eko Wałbrzych w dniu 9.10. na terenie placu zabaw dla dzieci, zostały posadzone drzewka. W tym przedsięwzięciu brały udział przedszkolaki z grupy 4-5 latków oraz klasy 0, a także dzieci z klasy II i III.
drzewa przedszkole
W grupie dzieci 4-5 letnich dzieci pracowały metodą kinezjologii edukacyjnej wg D. Dziamskiej- powstały piękne grządki z rzodkiewką.
rzodkiewka 1 tile
Dzieci były z wizytą w Bibliotece na Gliniku Nowym, z wielkim zaciekawieniem słuchały Pani Ani, wręczyły skromny prezent z okazji Dnia Bibliotekarza. 
biblioteka glinik 1 tile
27.05. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
dzien mamy taty 2 tile
4.06. Dzieci pojechały do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie "Władca skarpetek". 
teatr 2 tile
Przegląd Scenek Dramowych "Bezpieczne Przedszkole":
W dniu 29.03. odbył się Przegląd Scenek Dramowych "Bezpieczne Przedszkole".
Gościliśmy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 i 17 oraz Przedszkola Niepubliczne nr 2 i Przedszkole pod Grzybkiem. Gośćmi naszego konkursu były Panie ze Straży Miejskiej, które nagrodziły upominkami wszystkie dzieci, te występujące i te na widowni. Każda placówka otrzymała dyplom za wzięcie udziału w scenkach, a dzieci dostały skromne upominki.
scenki 1
scenki 2

W grupie dzieci 4-5 letnich odbył się konkurs plastyczny "Zima radosna" dzieci malowały farbami i rysowały pastelami a oto ich dzieła... Dzieci, których prace zostały wybrane jako najładniejsze nagrodzone były dyplomami i skromnymi upominkami, pozostałe dzieci otrzymały słodkie nagrody.

Zajęcia z MDS (Metody Dobrego Startu) dzieci w wielkim skupieniu po zajęciach głównych ozdabiają plasteliną "pętelki" dla nich to ozdabianie tortu dla babci i dziadka, a przy okazji ćwiczenie manualne. 2 przedszkole

W przedszkolu gościliśmy kolegów i koleżanki z klasy I, którzy przedstawili nam scenkę oraz wiersze na Dzień Babci i Dziadka.

28.01. W przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyło  mnóstwo gości, było wesoło i miło. Babcie i  dziadkowie byli zadowoleni z występów swoich wnuków,  pięknych prezentów. Odbył się również słodki poczęstunek, okazja do wzajemnego poznania się nauczycieli z dziadkami.

1 przedszkole
Nowy rok przywitaliśmy piękną zimą bardzo lubimy spacery i zabawy na śniegu. 
20190111 113433 tile
Lubimy też ciekawe zajęcia - rysowaliśmy na podkładach z kaszy manny. Byliśmy skupieni, ale też bardzo zadowoleni ze swoich dzieł. 
20190110 112832 tile

Grudniowe wydarzenia

6 grudnia jak co roku przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci bardzo cierpliwie czekały, wiedząc, że Mikołaj  ma bardzo dużo pracy. Kiedy wreszcie zawitał w progach sali, było dużo radości, śmiechu i muzyki, a potem...wiadomo dużo prezentów!!!
mikolaj
7 grudnia dzieci 4-5 letnie pojechały na wycieczkę do Urzędu Pocztowego - poznały wygląd sortowni, miały okazję zobaczyć jak ciężka jest torba listonosza, mogły pozować z małą torebką -"listownikiem"oraz w czapce listonosza. 
Dzieci zdziwiły się kiedy zobaczyły w rękach listonosza tablet, ale dowiedziały się, że służy on do pracy.
Mogły zobaczyć maszynę - datownik , która bardzo szybko stempluje listy. Samodzielnie przybijały datę na przygotowanych przez panie kartkach pocztowych tzw. stemplem młotkowym. 
Przedszkolacy wręczyli przygotowany wcześniej prezent  pani, która opowiadała o  pracy poczty. Potem jeszcze pozowaliśmy do zdjęć przed samochodami, które rozwożą paczki i listy oraz przed budynkiem poczty.
poczta

Przedszkole imprezy

W październiku w grupie dzieci 4-5 letnich odbył się konkurs plastyczny "Złota Polska Jesień" dzieci bardzo chętnie zabrały się do pracy - bardzo lubią malować farbami  wszystkie prace plastyczne znalazły się na wystawie , ale szczególnie  spodobało się pięć  prac. Panie z grupy maluchów i klasy "0" wyróżniły malunki  Marcela, Tomka, Oliwii, Mai oraz Krystiana. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i małe upominki.

1. Jesien

W przedszkolu odbył się Bal Jesieni wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, żeby zaprezentować swoje jesienne kreacje. W tym dniu było bardzo wesoło w naszym przedszkolu: dużo muzyki, konkursów  oraz słodki poczęstunek.

2. bal jesieni 3

Jednym z tematów poruszanych w przedszkolu jest rodzina. Na podstawie zaprezentowanego drzewa genealogicznego, opowiadaliśmy kto jest kim dla wybranego członka rodziny. Wszyscy bardzo chętnie wykonali "drzewa" własnych rodzin.

3. Rodzina

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - to dzień bardzo wesoły również w naszym przedszkolu. 23 listopada wszystkie grupy zebrały się aby wspólnie wysłuchać historii o powstaniu pluszowego misia, tańczyć w rytm piosenek  o misiach. Odbył się też konkurs wiedzy na temat misiów z popularnych, znanych i mniej znanych bajek dla dzieci. Najważniejszym elementem wspólnej zabawy było zespołowe projektowanie misiów z włóczki, bibuły, a także przy użyciu  kredek i farb.

 4. Dzien Gornika

29 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu górników. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Zaprezentowali stare lampy i nowy sprzęt, który jest niezbędny do pracy Wiktor mógł poczuć ile waży sprzęt, który każdy górnik codziennie zakłada do pracy. Dzieci podziękowały za to miłe spotkanie recytując wiersze i śpiewając piosenki, były też kwiaty i wykonane przez dzieci rysunki. 

Wrzesień
Grupa dzieci 4-5 letnich we wrześniu omawiała zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, 
pracowała zespołowo nad makietami płaskimi miasta. Dzieci uczestniczyły też w akcji "Sprzątanie świata".
 
droga
 
sprzatanie swiata
 
 
 
W październiku odbyła się wycieczka do parku, gdzie zbieraliśmy żołędzie, uczyliśmy się nazw drzew, poznaliśmy herb Wałbrzycha, oglądaliśmy piękną panoramę naszego miasta  Byliśmy też na spacerze w lesie - porównywaliśmy las i park.
 
park 1
 
park2
 

XI Przedszkolny Przeglądz Piosenki Jesiennej

Emilia Macuk z kl. 0 zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w XI Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki Jesiennej. Konkurs jak co roku odbyła się w zaprzyjaźnionym przedszkolu nr 4. Jak zawsze mogliśmy obejrzeć wspaniałe popisy młodych artystów.

20171108 093210

Konkurs plastyczny „Portret Pani Jesieni”

Julia Stelmach i Maja Józefiak z kl. 0 wzięły udział w miejskim konkursie plastycznym pt. „Portret Pani Jesieni” a ich wyjątkowy talent został doceniony!

 20171027 092429

ECO MASKOTKA

Dziewczynki z kl. 0: Emilia Hofman, Kamila Kajczyńska wzięły udział w konkursie na Eco maskotkę i zdobyły w nim wyróżnienie, natomiast Emilia Macuk zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

20170926 081053

Zdjęcia przedszkolaków: przedszkolaki

Tak minął rok szkolny w grupie 4 latków - na zakończenie roku szkolnego 2013/2014 tańczyliśmy taniec kwiatów do suity Perr Gynt "Poranek". W roku szkolnym 2014/2015 obchodziliśmy Dzień Misia, odbył się też Bal Jesieni. W grudniu gościliśmy Mikołaja. Styczeń przywitaliśmy balem karnawałowym, obchodziliśmy również Dzień Babci i Dziadka. Zima pozwoliła nam na zabawy na śniegu. W marcu przywitaliśmy wiosnę. Sadziliśmy cebulki i obserwowaliśmy jak rosną W ramach projektu edukacyjnego - Drzewa byliśmy na wycieczce w parku i w lesie, mierzyliśmy drzewa rożnymi miarkami. Przedstawiliśmy program artystyczny z okazji Światowego Dnia Ziemi, a wspólnie z rodzicami wykonaliśmy drzewa w czterech porach roku. Odwiedził nas też leśniczy. Bardzo lubimy pracować w grupach i wykonywać różne prace plastyczne - wielkiego bałwana, karmnik i plakat na Dzień Ziemi. Bardzo podobało nam się opowiadanie - Drzewko Maciusia - wykonaliśmy prace plastyczne na temat drzewka (brzozy). Byliśmy na wycieczce w Bibliotece na Gliniku Nowym. Obchodziliśmy Dzień Matki i Ojca. Przed nami jeszcze uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego.

mama ukochana

26.05. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie dzieci 3 letnich. Występ zestresował nieco maluchy, ale spisały się dzielnie, a potem były już tylko prezenty, uściski, buziaki i słodkości ...

23.05. odbyła się X edycja konkursu piosenki przedszkolnej Nasza Mama ukochana. Został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tym samym tytułem.
Czasem brakuje słów, aby podziękować za matczyną cierpliwość, dobroć i zrozumienie, najpiękniej potrafią to wyrazić małe dzieci.

14.02. W Przedszkolu odbyła się VIII edycja Przeglądu Scenek Dramowych "Bezpieczne Przedszkole". Gościliśmy w tym dniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4, z Niepublicznego Przedszkola "Pod Grzybkiem", Przedszkola Niepublicznego nr 2, Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 17. Każde przedszkole przedstawiło scenki dotyczące m.in bezpieczenstwa na drodze, zachowania wobec obcych, higieny osobistej i higieny otoczenia. Imprezę zaszczyciły też swoją obecnośćią funkcjonariuszki Strazy Miejskiej.

 scenki

scenki2

  

3.02. W przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na którym "maluszki" prezentowały się wspaniale! Głośna muzyka nie przeszkadzała - wszyscy dobrze się bawili.

 zab

24.01. w grupie dzieci 3 letnich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluszki jak zwykle przejęte i trochę zawstydzone, ale dzielnie wystąpiły przed publicznością.

bab

9.12. w przedszkolu gościł myśliwy, który opowiadał dzieciom o lesie, o zwierzętach, grał też pięknie na rogu. Dzieci otrzymały upominki słodycze, a na wiosnę zaproszenie do odwiedzenia Nadleśnictwa w Świdnicy.

las

26. 11. Maluchy z grupy "Słoneczka" przyjęto do społeczności przedszkolaków Dzieci były bardzo przejęte i zawstydzone, ale zaśpiewały, zatańczyły. Pani dyrektor "pasowała" każdego na przedszkolaka. Potem były już tylko same przyjemności - dyplomy, zapinki i czekolady. Na dzieci wraz z rodzicami czekał też słodki poczęstunek.

pasowanie p

25. 11. w grupie dzieci 3 letnich obchodzony był Dzień Misia. Wszystko zaczęło się od wysłuchania wiersza Cz Janczarskiego Kto misiowi urwał ucho?
Po wysłuchaniu wiersza maluchy jednogłośnie stwierdziły, że misiów nie wolno krzywdzić, więc się do nich przytulały. Wiele radości dało dzieciom malowanie palcami kolorowych misiów. Na koniec dzieci obejrzały też Przygody Misia Uszatka.

miski

BAL JESIENI

W dniu 10.10.2013r. w przedszkolu odbył się "Bal jesieni". W zabawie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Tego dnia dzieci ubrane były w charakterystyczne barwy jesieni: żółty, czerwony, zielony, pomarańczowy i brązowy. Bal rozpoczął lubiany przez dzieci rytmik p. Adam Galara. Dzieci znakomicie bawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Atrakcją balu były zagadki i konkursy jesienne.

BAL

Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego

Dnia 23.08.2013r. grupa przedszkolaków wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego ZOO Farma w Łącznej.
Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Dzieciom najbardziej podobały się zwierzęta egzotyczne. Mogły zobaczyć lwa berberyjskiego, wilki polarne, czy też lemury katta, kangury i surykatki. 

zoo 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/13 w przedszkolu


Dnia 24.06.2013 r. w grupie 3, 4 i 5 - Latków odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz rodzice dzieci.
Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy z podziękowaniami za wspólnie spędzony rok!

koniec r

WYCIECZKA DO MINI ZOO

21.06 kl. 0 i dzieci 5 letnie wybrały się na wycieczkę do mini zoo "Rajska Dolina" w Łącznej. Kedy wyjeżdzaliśmy padał deszcz jednak na miejscu przywitały nas nie tylko zwierzęta lecz także piękna pogoda. Potem były zabawy na placu i smażone kiełbaski.

zoo

logo bip_n
Przejdź do naszego Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Galerie

Emblem-Photos-64Odwiedź galerie z uroczystości szkolnych oraz życia Naszych uczniów.

 

Joomla Template by Joomla51.com