• head.jpg
  • head0.jpg
  • head1.jpg
  • head2.jpg
  • head3.jpg
  • head4.jpg
  • head5.jpg

złączone

Gazetka wydanie grudniowe:

KORNELEK nr 10

  

"W świecie mediów"

media

Dnia 25 listopada 2013r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu szkolny konkurs „W świecie mediów". Turniej został przygotowany przez uczestników szkolnego koła MEDIA, adresowany był do wszystkich uczniów z kl. IV, V, VI. Celem konkursu było poszerzanie i utrwalanie wiedzy na temat środków masowego przekazu (prasy, radia, telewizji, Internetu) wśród uczniów naszej szkoły, uzupełnienie i uporządkowanie słownictwa związanego z mediami, rozwijanie umiejętności kojarzenia faktów i ich dobierania według określonego kryterium, pobudzanie pasji poznawczych uczniów, skłanianie do refleksyjnego odbioru mediów(rozumienie zagrożeń jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu, odróżnianie rzeczywistości od świata reklamy), kształtowanie umiejętności ustnego prezentowania przygotowanego materiału, doskonalenie kompetencji językowych uczniów, kształtowanie umiejętności redagowania tekstów, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, integracja uczniów.
W zmaganiach wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. Praca odbywała się zespołowo i podzielona była na VII rund.
W I rundzie należało na podstawie biografii znanej osoby zredagować i zapisać wywiad, który powinien zawierać nie mniej niż 5 pytań i nie więcej niż 7.
II runda pod tytułem „Czy znasz odpowiedź?"- to losowanie pytań dotyczących mediów. Znalazły się tutaj pytania trudne, wymagające wiedzy z historii mediów, i łatwe – na które odpowiedź znali wszyscy.
W dalszej części konkursu zespoły łączyły pojęcia dotyczące środków masowego przekazu z wyrazami PRASA, RADIO, TELEWIZJA. (runda III).
Runda IV to odpowiednie zareklamowanie wylosowanego przedmiotu. W tym zadaniu jury oceniało pomysłowość, zastosowanie odpowiedniego słownictwa i trafność sformułowań.
Kolejne zadanie (runda V) polegało na napisaniu ogłoszenia prasowego na wylosowany temat. Tutaj oceniano również poprawność językową oraz występowanie niezbędnych dla ogłoszenia informacji.
Następna runda - VI - sprawdzała , czy uczniowie znają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. To zadanie okazało się dla wszystkich bardzo łatwe. Królowały m.in. takie odpowiedzi:
• Nie zamieszczaj w Internecie swoich prywatnych danych.
• Nie udostępniaj nieznajomym swoich prywatnych zdjęć.
• Nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomymi.
• Nie podawaj innym swoich haseł dostępu.
Ostatnia VII runda – dotyczyła zredagowania notatki prasowej na temat odbywającego się konkursu „W świecie mediów". Jury oceniało, czy w notatkach znalazły się następujące elementy: informacja, o tym co się wydarzyło , określenie czasu, miejsca, uczestników zdarzenia , zdanie podsumowujące zamykające wypowiedź. Ponadto przyznawano punkty za poprawność językową.
I miejsce w turnieju „W świecie mediów" zajęły Zuzanna Corgiel, Alicja Woźniak i Andżelika Pługowska , II- Magdalena Nowaczyk, Dominika Kamińska i Emilia Zielonka, III – Bartosz Piątkowski, Michał Lejk i Karol Kierat.
Uczniowie świetnie bawili się podczas konkursu „W świecie mediów". Dzięki różnorodnym zadaniom uczestnicy zabawy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą prasy, radia , telewizji i Internetu oraz umiejętnością tworzenia różnych form dziennikarskich.

media2

 

Gazetka wydanie marcowe:

KORNELEK nr 9

 

Gazetka wydanie grudniowe:

 KORNELEK nr 8

 

Kolejny numer naszej gazetki:

KORNELEK

 

 

Sprawozdanie z wycieczki do redakcji „Tygodnika Wałbrzyskiego" oraz „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich" w ramach projektu „Gaj – edukacyjny raj".

gazeta

 

W ramach koła „MEDIA" w środę, 14.11.2012r. odbyła się wycieczka do redakcji „Tygodnika Wałbrzyskiego" i „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich". W wyprawie tej brały udział osoby ze szkolnej gazetki „Kornelek", której opiekunem jest pani Joanna Jankiewicz.

Dzięki uprzejmości dziennikarzy, pracujących w „Tygodniku Wałbrzyskim" i „Nowych Wiadomościach Wałbrzyskich", mogliśmy poznać specyfikę pracy dziennikarzy, fotoreporterów. Swój cenny czas poświęcił nam również redaktor naczelny NWW, który odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Dowiedzieliśmy się na przykład czym różnią się od siebie NWW i TW.

W czasie wizyty w gazecie można było także dowiedzieć się sporo na temat tego, jak i dzięki wysiłkowi ilu osób, oraz w jakim czasie, powstają gazety, które możemy czytać np. przy porannej kawie.

Kto wie - być może ktoś z nas również zapragnie w przyszłości opisywać lub fotografować otaczającą nas rzeczywistość, pomagać ludziom i nieść społeczeństwu najświeższe informacje?

Na koniec wizyty w gazecie, dostaliśmy pamiątkowe długopisy, książki, oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

 

Zapraszamy do przeczytania naszej gazetki:

Kornelek

W redakcji „Tygodnika Wałbrzyskiego" i „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich"

W ramach koła „MEDIA" w czwartek, 24 maja odbyła się wycieczka do redakcji „Tygodnika Wałbrzyskiego" i „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich". W wyprawie tej brały udział osoby ze szkolnej gazetki „Kornelek", której opiekunem jest pani Joanna Jankiewicz.

Dziennikarze gazety opowiedzieli nam wiele ciekawych rzeczy na temat zbierania informacji, pisania artykułów, nadawania tytułów prasowych. Zobaczyliśmy, jak wygląda praca w gazecie „od podszewki". Swój cenny czas poświęcili nam również redaktorzy naczelni, którzy odpowiadali na wszystkie pytania. W czasie wizyty w gazecie, pochwaliliśmy się również naszym „Kornelkiem". Pisemko bardzo się spodobało, otrzymaliśmy nawet kilka cennych rad, z których zamierzamy skorzystać.

Na koniec wizyty w gazecie, dostaliśmy wydania tygodnika, oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

tw (1)

 

Wyjazd do MultiCentrum w Jaworze

Dnia 10 maja uczniowie klas I-VI pod opieką pań: Iwony Cywińskiej, Mirosławy Wierzbickiej i Joanny Jankiewicz wzięli udział w wycieczce do MultiCentrum w Jaworze.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Gaj – edukacyjny raj".

MultiCentrum jest bardzo nowoczesną - ósmą w Polsce placówką, w której są wszystkie dostępne na rynku urządzenia, produkowane przez izraelską firmę, specjalizującą się w mikrotechnice współpracującej z komputerami.

Po przybyciu na miejsce, uczniów podzielono na grupy i skierowano do oddzielnych gabinetów. W pierwszej sali o nazwie NAUKA, pod czujnym okiem prowadzących, dzieci tworzyły pliki z muzyką własnej kompozycji i podkładem. W drugiej o nazwie ZABAWA, składały z klocków Knex różne urządzenia, które po podłączeniu do zasilania i odpowiedniego oprogramowania komputerowego wykonywały ruch. Dzieci pracowały w zespołach nad konstrukcją modeli. Następnie modele te musieli podłączyć do komputerów, zaprogramować ich pracę i uruchomić. Działał wiatrak, karuzela i kilka innych konstrukcji, które powstały dzięki wyobraźni naszych uczniów i pomocy instruktorów.

Zajęcia były bardzo ciekawe, niosły za sobą wiele informacji przekazanych poprzez nowoczesne technologie i zabawę.

Po odbytych zajęciach udaliśmy się jeszcze do Muzeum Regionalnego i zwiedziliśmy Rynek w Jaworze. Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Wałbrzycha.

Jawor (37)-horz

logo bip_n
Przejdź do naszego Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Galerie

Emblem-Photos-64Odwiedź galerie z uroczystości szkolnych oraz życia Naszych uczniów.

 

Joomla Template by Joomla51.com