• head.jpg
  • head0.jpg
  • head1.jpg
  • head2.jpg
  • head3.jpg
  • head4.jpg
  • head5.jpg

                                                                              złączone 

 Warsztaty - Multicentrum Jawor 28.11.2013

28 listopada 2013 odbyły się warsztaty w Multicentrum w Jaworze. Wzięli w nich udział uczniowie klas III –VI uczęszczających na zajęcia wyrównawcze z matematyki i informatyki (9 chłopców, 8 dziewczyn).

Tematem prowadzonych zajęć były „Barwy jesieni".

Uczniowie podzieleni na grupy zwiedzali kolejno:

1.SALĘ MULTIKID
Tu, w świecie niezwykłej zabawy z komputerem, klockami, planszami i z interaktywną tablicą uczniowie zobaczyli, jak działa otaczający ich świat – barwny, pełen urządzeń i mechanizmów.

2.SALĘ MULTIMUZYKA
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracownia Multimuzyka umożliwia użytkownikom naukę komponowania i nagrywania utworów muzycznych. W połączeniu z peryferiami takimi jak np. pełnowymiarowe klawiatury MIDI stanowi zaawansowane technologicznie środowisko muzyczne.

3.SALĘ MULTISZTUKA
W tej części placówki uczniowie mogli rozpocząć swoją przygodę ze sztuką – poznają nie tylko historię malarstwa, architektury i rzeźby, ale mogą spróbować swoich sił w tworzeniu grafik, ilustracji, animacji, filmów video z wykorzystaniem najnowszych technik komputerowych. Używanie komputera nigdy nie było tak proste – dzięki specjalnym „tabletom" rysują na ekranie monitora – zupełnie jak na kartce papieru, z tą tylko różnicą, że do dyspozycji mają nieograniczoną liczbę kolorów, pędzli i efektów nadających pracom niesamowitego wyglądu.

4.PLAC ZABAW LOGIKIT
Multimedialny, kolorowy plac zabaw rozmieszczony w trzech salach, gdzie konstruuje się mechanizmy i urządzenia z wykorzystaniem klocków K'Next, a dodatkowe akcesoria umożliwiają programowanie i sterowanie nimi. Proces tworzenia i budowania rozwija dziecięcą wyobraźnię i zdolności manualne. Już kilkanaście minut zabawy daje niezwykłe efekty w postaci konstrukcji, które są dumą ich młodych twórców i niejednokrotnie zaskakują nas swoją pomysłowością.
W czasach, kiedy większość młodych ludzi wybiera kierunki humanistyczne – chcemy propagować edukację w dziedzinach technicznych. Przyszłość należy do wszechstronnych inżynierów.
Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów.
Multicentrum zamiast wykładać teorie – uczy przez doświadczenia w oparciu o naukę i zabawę.

Jawor

 

 

Warsztaty - ExploraPark 25.10.2013

 

25 października 2013 odbyły się kolejne warsztaty w ExploraParku w Wałbrzychu. Wzięli w nich udział uczniowie klas III –VI uczęszczających na zajęcia z zadania 1.

Tematem prowadzonych zajęć były „ Zabawy z sześcianem”, Pani prowadząca zajęcia przedstawiła  jak w prosty sposób konstruować siatki sześcianu, zainteresowała uczniów szlifowaniem "sześciennego diamentu", ze zwróceniem szczególnej uwagi na przekroje sześcianu. Opowiedziała o wzorze Eulera oraz o długościach przekątnej sześcianu i jego ścian, pokazała jak można zamienić sześcian w dwunastościan rombowy, a dwunastościan w sześć ścian. 

Po krótkim wykładzie Pani prowadząca przeprowadziła liczne konkursy wśród uczniów odpowiednio dla grup wiekowych, w międzyczasie pozostali uczniowie mogli interaktywnie uczestniczyć w odbiorze treści wystawy. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów.

Klasa III:

I miejsce - Dorian

II miejsce – Ola

III miejsce – Dawid

 

Klasa IV:

I miejsce - Vanesa

II miejsce – Bartosz

III miejsce - Natalia

 

Klasa VI:

I miejsce - Karolina

II miejsce – Natalia

III miejsce – Ewelina

Na koniec wizyty uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę biletami wstępu oraz gadżetami.

 

2

 

 

Warsztaty - ExploraPark 18.10.2013 

18 października 2013 odbyły się warsztaty w ExploraParku w Wałbrzychu. Wzięli w nich udział uczniowie klas III –VI uczęszczających na zajęcia z zadania 1.

Tematem prowadzonych zajęć była „Fraktale". Pani prowadząca zajęcia uświadomiła uczniom niezwykłą właściwość dowolnie małego fragmentu fraktala, który odpowiednio powiększony do złudzenia przypomina cały wyjściowy zbiór lub jego część (tzw. nieskończone samo podobieństwo). Opowiedziała o polach i obwodach figur geometrycznych, oraz jak będziemy konstruować algorytmy, czyli przepisy powstawania fraktali. Nauczymy, jak wypełniać liczbami Trójkąt Pascala, który przy odpowiednim algorytmie kolorowania też może być fraktalem.

Po krótkim wykładzie mogliśmy interaktywnie uczestniczyć w odbiorze treści wystawy. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów.

1

 

Logo dla projektu "Smerfny Gaj"

Na zajęciach wyrównawczych z informatyki zaprojektowaliśmy logo dla projekty realizowanego w naszym przedszkolu.

duży - Kopia

 

Warsztaty w ExploraParku 

16 maj 2013 (2)

16 i 23 maja 2013 odbyły się warsztaty w ExploraParku w Wałbrzychu. Wzięli w nich udział uczniowie klas II –VI uczęszczających na zajęcia wyrównawcze z matematyki i informatyki.

Tematem prowadzonych zajęć była „Matematyka a sztuka".

Po krótkim wykładzie mogliśmy interaktywnie uczestniczyć w odbiorze treści wystawy. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Zainteresowaniem cieszyły się anamorfozy, które uczniowie chętnie odczytywali.

Na koniec wizyty uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę biletami wstępu oraz gadżetami.

22

 

Warsztaty w ExploraParku, grudzień 2012

ExploraPark2


W czwartek 13 grudnia 2012 w ExploraParku w Wałbrzychu odbyły się warsztaty. Wzięło w nich udział 17 uczniów klas IV –V uczęszczających na zajęcia wyrównawcze z matematyki (11 dz 6 chł).

Tematem prowadzonych zajęć była "Matematyka w przyrodzie". Pani prowadząca wspólnie z uczniami poszukiwała idealnej proporcji i wyznaczała złoty podział odcinka, zwróciła uwagę na to, jak powszechna jest ta zasada w przyrodzie. Podobnie - licząc płatki kwiatów, spirale szyszek i słonecznika – odkrywaliśmy inną powszechną matematyczną zasadę w przyrodzie - ciąg liczb Fibonacciego. Zaglądaliśmy do ula i uzasadnialiśmy dlaczego pszczoły składają miód w plastrach, o sześciokątnych przekrojach dwunastościanu rombowego.

Po krótkim wykładzie mogliśmy interaktywnie uczestniczyć w odbiorze treści wystawy. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Jedna z uczennic Zuzia z klasy V znalazła kolejne rozwiązanie w „płonącym wieżowcu", co wcale nie jest łatwym wyzwaniem.

Na koniec wizyty uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę biletami wstępu oraz innymi gadżetami.

ExploraPark3

 

Warsztaty w ExploraParku w ramach projektu

„Gaj – edukacyjny raj”

Explora Park

W czwartek 22 listopada 2012 odbyły się warsztaty w ExploraParku. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV – V uczęszczający na zajęcia wyrównawcze z matematyki, których opiekunem jest pani Ewa Gruszczyńska.

Tematem prowadzonych warsztatów w ExploraParku były Mozaiki. Pani prowadząca zapoznała uczniów z figurami platońskimi i archimedesowskimi, opowiedziała o węzłach mozaik i o tym, jak figury foremne pokrywają płaszczyznę. Przedstawiła różne pokrycia płaszczyzny - regularne mozaiki platońskie i Archimedesa, mozaiki w stylu Eschera oraz nieregularne Penrose'a. Wykorzystała twierdzenie o kolorowaniu map do optymalnego kolorowania mozaik. Przedstawiła pojęcie środka figury i pokazała jak wyznaczać mozaikę bliźniaczą.

Po krótkim wykładzie mogliśmy interaktywnie uczestniczyć w odbiorze treści wystawy. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów.

Na koniec wizyty uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę biletami wstępu oraz gadżetami.

Explora Park1

 

 

Zajęcia wyrównawcze z matematyki: 2 grupy po 8 uczniów (klasa IV i V). Uczniowie uzupełnią braki wiadomości i umiejętności w opanowaniu materiału programowego.

Chętnie korzystamy z pomocy zakupionych w ramach projektu, tak powstawał plaster miodu:

plaster

logo bip_n
Przejdź do naszego Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Galerie

Emblem-Photos-64Odwiedź galerie z uroczystości szkolnych oraz życia Naszych uczniów.

 

Joomla Template by Joomla51.com